Поділитись новиною

Зеленський про нові санкції ЄС щодо Росії: з нетерпінням чекаємо на ефективну реалізацію

          Зеленський про нові санкції ЄС щодо Росії: з нетерпінням чекаємо на ефективну реалізацію Фото: президент Володимир Зеленський (GettyImagеs) Автор: Наталія Кава

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вітає новий пакет санкцій Європейського Союзу щодо Росії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його мікроблог в Twitter.

“Вітаємо довгоочікуване й важливе ухвалення 11-го пакету санкцій, спрямованих на припинення обходу санкцій з боку”, – написав Зеленський.

Він зауважив що в Україні з нетерпінням очікують на їх ефективну реалізацію для зупинки вторгнення РФта подальшого посилення обмежувальних заходів, зокрема проти атомної енергетики.

Санкції проти Росії в 11-му пакеті ЄС

Посилення на обхід санкцій

11-м санкційним пакетом Євросоюз, зокрема, гальмує можливості Росії щодо обходу санкцій, що вже діють.

Так, вперше як стримуючий захід до пакету була включена можливість продовження заборони на вивезення товарів до третіх країн, через які товари, які підпадають під санкції, надходять до Росії. Це дозволяє, зокрема, заборонити експорт “чутливих” товарів подвійного призначення та деяких товарів, пов’язаних із оборонною промисловістю.

Крім того, заборона на транзит через Росію до третіх країн буде також поширена на товари, які можуть бути використані для підвищення обороноздатності Росії, і на товари, що використовуються в авіації.

За пропозицією Естонії та інших країн Балтії та Польщі, санкція на автомобільні перевезення розширюється за рахунок заборони на перевезення в ЄС вантажів із зареєстрованими в Росії причепами, а також товарів, що використовуються Росією у війні проти України, у тому числі електроніки, напівпровідників і фотоапаратів.

До списку експортних обмежень, що посилилися, також внесено 87 компаній оборонної промисловості, у тому числі компанії третіх країн, причетні до продажу безпілотників з Ірану та ухилення від санкцій. Разом із ними санкції вже запроваджено майже 1800 фізичних та юридичних осіб за підрив територіальної цілісності України.

Інші обмеження

Також на пропозицію Естонії Євросоюз посилив санкції на експорт автомобілів до Росії і заборонив експорт до Росії пневматичної та газової зброї та іншої подібної зброї.

Кораблям, які порушили правила нафтового ембарго та стелі цін, у тому числі судам, які відключили систему автоматичної ідентифікації розташування, заборонено захід у порти ЄС. За пропозицією Естонії заборона захід у порти Фінської затоки поширюється і якірні стоянки поза юрисдикції портів.

Проблема обходу санкцій РФ

Питання обходу санкцій Росією стоїть досить гостро. Це пов’язано з тим, що російські компанії примудряються закуповувати все необхідне із залученням третіх країн. Тобто компанії з Європи продають свою продукцію, у тому числі й оборонної промисловості, іншим країнам, а ті вже перепродують до Росії. Раніше в США визначили п’ять країн, які допомагають Росії обходити санкції: Туреччина, Казахстан, Грузія, Об’єднані Арабські Емірати та Вірменія.

Буквально нещодавно видання Politico писало про те, що Росія продовжує закуповувати західні патрони для своїх снайперських гвинтівок Орсіс Т-5000. Їх помітили на озброєнні у найманців ПВК “Вагнера”.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

          .

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА