Поділитись новиною

З початку року по нафтозаводах РФ здійснено понад десять атак – The Insider

З початку року по нафтозаводах РФ здійснено понад десять атак - The Insider

У 2024 році відбулося 15 атак безпілотників на 13 нафтопереробних заводів у 9 регіонах РФ. З них значні ушкодження понесли 8 об’єктів. З посиланням на матеріали видання The Insider, пише Ярослава Борзова, РБК-Україна.

Зазначається, що загальна встановлена потужність атакованих заводів складає 178 мільйонів тонн на рік, але значних пошкоджень зазнали лише вісім НПЗ сукупною встановленою потужністю 83 мільйонів тонн на рік.

“Якщо ж враховувати тільки достовірно пошкоджені установки первинної переробки нафти, то кампанія повітряних ударів зачепила поки що тільки 46 мільйонів тонн на рік потужностей переробки, що відповідає 14% від усієї потужності НПЗ і 17% від переробленої у 2023 році нафти”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначив співрозмовник видання у нафтовій галузі, враховуючи певні фактори, наступними цілями можуть бути Рязань і Самара.

“Рязанська нафтопереробна компанія”, що належить “Роснєфті” – третій у країні та найбільший у Центральному федеральному окрузі НПЗ.

Відомо, що за рік він один здатний покрити потреби армії та виготовити 3,6 мільйона тонн бензину, 4,5 мільйона тонн дизпалива і 1,2 млн тонн авіакеросину.

Водночас неподалік від Самари розташовані Куйбишевський (7 мільйонів тонн), Новокуйбишевський (8,3 мільйона тонн) і Сизранський (8,5 мільйонів тонн) НПЗ тієї ж “Роснефти”.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА