Поділитись новиною

Європарламент хоче посилення дотримання санкцій ЄС проти росії

Європарламент хоче посилення дотримання санкцій ЄС проти росії

КИЇВ. 9 листопада. УНН. Депутати Європарламенту хочуть посилити нагляд на рівні ЄС та докласти більше зусиль для обмеження можливості москви обходити обмежувальні заходи ЄС. Відповідну резолюцію ухвалили у четвер, пише УНН з посиланням на пресслужбу євроінституції.

Європарламент хоче також повного закриття ринку ЄС для російського викопного палива та повної заборони на імпорт російського СПГ та скрапленого нафтового газу.

Окрім того, євродепутати вважають, що заморожені російські активи мають використовуватися для фінансування відновлення України.

Протидія обходу санкцій

У резолюції, ухваленій у четвер, Європарламент висловлює тривогу щодо існуючих лазівок у режимі санкцій ЄС проти росії. Євродепутати стурбовані відсутністю належного виконання та спробами підірвати зусилля, спрямовані на стратегічне послаблення російської економічної та промислової бази, а також перешкоджання здатності країни вести війну.

У резолюції, яка вказує на здатність росії обходити такі заходи, як стеля цін у межах нафтових санкцій, запроваджених державами-членами ЄС і так званою Коаліцією щодо стелі цін, також зазначається, що імпорт ЄС нафтопродуктів, вироблених з російської нафти, з таких країн, як Індія, різко зріс, по суті створивши шлях з “чорного ходу” для кремлівської нафти в ЄС. Депутати Європарламенту також підкреслюють, як важливі західні компоненти все ще потрапляють до росії через такі країни, як Китай, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати, Казахстан, Киргизстан і Сербія. Вони висловлюють глибоке занепокоєння з приводу продовження торгівлі підсанкційними товарами військового призначення між країнами-членами ЄС і москвою, а також з приводу повідомлень про те, “що такі країни, як Азербайджан, відбілюють російський газ для експорту в ЄС”.

У тексті також підкреслюється, що Європейський Союз все ще залишається одним із найбільших клієнтів росії щодо викопного палива через продовження імпорту трубопровідного газу та СПГ, а також через різні винятки із заборони на імпорт нафти та нафтопродуктів.

Ринок ЄС має бути закритий для російського викопного палива

Депутати Європарламенту закликають ЄС та його країни-члени посилити та централізувати нагляд на рівні ЄС за впровадженням санкцій і розробити механізм запобігання обходу та моніторингу. Вони також закликають ЄС посилити координацію щодо виконання існуючих санкцій щодо експорту російської нафти, належним чином закрити ринок ЄС для викопного палива російського походження та накласти санкції на всі великі російські нафтові компанії, “Газпромбанк”, їхні дочірні компанії та їхні правління та керівництво.

У резолюції говориться, що ЄС повинен співпрацювати з G7, щоб суттєво знизити стелю цін на російську нафту та нафтопродукти, накласти повну заборону на імпорт російського СПГ та скрапленого нафтового газу, а також на імпорт палива та інших нафтопродуктів із інших країн, що не входять до ЄС, якщо ця продукція була вироблена з використанням російської нафти. Європарламент також хоче, щоб ЄС заборонив транспортування російської нафти та СПГ через територію ЄС і запровадив обмеження щодо цін і обсягів імпорту в ЄС російських і білоруських добрив.

Алмази та російські активи

Окрім того, євродепутати хочуть, щоб Європейська комісія та країни-члени ЄС розширили санкції, включивши повну заборону на продаж і ограновування алмазів російського походження або реекспортованих росією в ЄС. За їхніми словами, ЄС також має вивчити правові шляхи конфіскації заморожених російських активів і їх використання для відновлення України.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА