Поділитись новиною

ЄС розраховує на конструктивну роль Китаю у встановленні миру між РФ та Україною

          ЄС розраховує на конструктивну роль Китаю у встановленні миру між РФ та Україною Фото: ЄС розраховує на конструктивну роль Китаю у встановленні миру між РФ та Україною (Getty Images) Автор: Іван Носальський

Євросоюз очікує, що Китай відіграватиме конструктивну роль у питанні миру між Україною та Росією.

Про це сказано в заяві Європейської комісії, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

“ЄС очікує, що Китай як постійний член Ради Безпеки ООН гратиме конструктивну роль (…) і нагадає про необхідність поважати принципи суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України”, – сказано в повідомленні Єврокомісії.

При цьому у відомстві зазначили, що такий сценарій можливий лише шляхом безумовного виведення всіх сил та військової техніки з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Позиція Китаю

Зазначимо, що Китай відмовляється підтримувати Україну у війні з Росією, як це зробили країни Заходу. Пекін заявляє, що він дотримуватиметься нейтральної позиції та виступає проти тиску на країну-агресора за допомогою санкцій.

На початку 2023 року КНР оприлюднила свій “мирний план”, в якому міститься заклик до переговорів між Києвом та Москвою. Україна та країни Заходу розкритикували таку ініціативу, оскільки вона, наприклад, не передбачає виведення військ країни-агресора з території нашої держави.

При цьому частина країн Європи припускають, що влада Китаю може допомогти завершити війну Росії проти України, оскільки вона має вплив на Москву.

          .

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА