Поділитись новиною

Як буде виглядати новий склад Європарламенту: попередня оцінка

В Євросоюзі сьогодні, 9 червня, добігає кінця голосування на виборах до Європейського парламенту (ЄП). Вже відомо, скільки крісел в новому скликанні можуть отримати фракції ЄП, пише Дмитро Левицький, РБК-Україна.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на портал Європарламенту.

Згідно з попереднім прогнозом розподілу місць, які ґрунтуються на оцінці голосування в країнах ЄС, свою першість в новому скликанні Європарламенту збереже фракція Європейської народної партії. ЄНП може отримати 181 місце.

Скільки місць можуть отримати інші фракції:

  • Прогресивного альянсу соціалістів і демократів (S&D) – 135
  • “Оновити Європу” (Renew Europe) – 82
  • Європейських консерваторів і реформістів (ECR) – 71
  • “Ідентичність і демократія” – 62
  • Зелені/Європейський вільний альянс (Greens-EFA) – 53
  • Європейських об’єднаних лівих (GUE/NGL) – 34

Ще 51 місце можуть отримати незалежні євродепутати. Стільки ж місць можуть отримати депутати, які надалі можуть стати частиною якоїсь з фракцій ЄП.

Загалом в новому скликанні Європарламенту буде 720 місць.

Як буде виглядати новий склад Європарламенту: попередня оцінка

Вибори в Європарламент 2024

Загальноєвропейські вибори до Європарламенту тривали з 6 по 9 червня. Нове скликання Європарламенту розпочне свою роботу вже 16 липня. Перший його рішенням стане обрання свого президента. Очікується, що євродепутати оберуть на новий термін чинну президентку Роберту Мецолу.

Разом з Європарламентом після цих виборів в ЄС оновиться і склад Європейської комісії, разом з її головою. Голосування щодо обрання голови Єврокомісії буде призначене після того, як лідери ЄС оберуть кандидата на цю посаду.

Наразі незрозуміло, чи вдасться Урсулі фон дер Ляєн утриматися на посаді на ще один п’ятирічний термін, оскільки вона стикається з суттєвою протидією серед фракцій ЄП.

Після призначення або переобрання голова Єврокомісії повинна буде сформувати новий склад єврокомісарів. Важливим для України є те, хто отримає портфелі єврокомісарів з розширення та оборони, а також те, хто замінить головного дипломата ЄС – Жозепа Борреля.

Детальніше про вибори до Європарламенту та їх важливість для України – читайте в матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА