Поділитись новиною

Вибори у Польщі: опозиція може сформувати коаліцію

Вибори у Польщі: опозиція може сформувати коаліцію

На парламентських виборах у Польщі попередньо перемагає керівна партія “Право і справедливість”, яку очолює Ярослав Качинський. Про це свідчать результати екзитполу Ipsos, який опублікувала польська радіостанція RMF24, пише Дмитро Левицький, РБК-Україна.

За даними екзитполу, голоси на виборах у Польщі розподіляться наступним чином:

  • “Право і справедливість” – 36,8%.
  • “Громадянська коаліція” – 31,6%.
  • “Третій шлях” – 13%.
  • Ліві – 8,6%.
  • “Конфедерація” – 6,2%.

Так, партія “Право і справедливість” може отримати 200 місць в польському парламенту, “Громадянська коаліція” на чолі з експрем’єром Дональдом Туском – 163 місця, “Третій шлях” – 55 місць, ліві – 30 місць, а “Конфедерація” – 12 місць.

“Результати екзитполів дають нам четверту перемогу в історії нашої партії на парламентських виборах і третю перемогу поспіль. Це великий успіх нашої формації та нашого проекту для Польщі”, – заявив лідер “ПіС” Качинський.

З 2015 року влада в Польщі належить консервативній партії “Право та справедливість”, яка становить монобільшість у нижній палаті парламенту, Сеймі. Президент країни Анджей Дуда – також висуванець ПіС.

Додамо, одночасно з виборами у Польщі відбувався референдум з чотирма питаннями: продаж державного майна іноземцям, підвищення пенсійного віку, стіна на кордоні Польщі та Білорусі, допуск нелегальних іммігрантів з Близького Сходу й Африки.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА