Поділитись новиною

У ЄС іде дискусія щодо підготовки сценаріїв дій у разі розпаду рф – посол

У ЄС іде дискусія щодо підготовки сценаріїв дій у разі розпаду рф - посол

Всеволод Ченцов

КИЇВ. 27 червня. УНН. Європейський Союз стежив за подіями у рф під час спроби збройного заколоту. При цьому у ЄС вже тривалий час іде дискусія щодо підготовки сценаріїв дій у разі розпаду росії. Про це розповів представник України при ЄС Всеволод Ченцов в ефірі “Радіо Свобода” у понеділок, пише УНН.

Цитата

«Я не сказав би… що ЄС просто спостерігав за цією кризою. Звичайно, здійснювався інтенсивний діалог, в тому числі з керівництвом України», – зазначив він.

За словами Ченцова, одним із висновків переговорів був заклик міністра закордонних справ Дмитра Кулеби збільшити підтримку України.

Дипломат також прокоментував повідомлення про те, що уряд Великої Британії, ймовірно, готується до можливого раптового розпаду росії.

«У ЄС вже тривалий час дискусія йде щодо вироблення сценаріїв дій ЄС, держав-членів у випадку, у тому числі, і розпаду росії. І, звичайно, ця війна, якщо чомусь навчила Євросоюз – звичайно, вона згуртувала, мобілізувала ЄС, але й також навчила діяти проактивно, розглядати різні варіанти розвитку подій і не сподіватися на раціональний підхід, на розум російських керівників. Тобто вони на сьогодні розуміють, що від Росії можна сподіватися чого завгодно і відбутися там може все, що завгодно», – зауважив Ченцов.

Деталі

За оцінкою Ченцова, події в росії, де днями відбулося збройне протистояння між найманцями пвк «вагнер» і силовиками – це «ознака слабкості».

«Але нам це давно було зрозуміло. Нам – мається на увазі українській стороні і європейським партнерам, які краще розуміють росію, у чому істинна причина цієї війни. Це деградація російського суспільства, російської держави, що мало наслідком цю військову агресію. І зараз той вітер, який посіяла російська федерація і її керівництво, у вигляді вже бурі повертається в саму росію», – сказав представник Києва в ЄС.

Доповнення

Генпрокуратура рф 23 червня оголосила про порушення кримінальної справи стосовно засновника пвк “вагнер” євгенія пригожина за статтею про збройний заколот. Справу порушили після того, як пригожин заявив про удар по таборах пвк “вагнер”, завданий міноборони росії, і повідомив, що разом із бійцями піде “розбиратися, чому в країні відбувається беззаконня”. Міноборони рф назвало твердження про завданий удар такими, що не відповідають дійсності.

Після дня “походу на москву” пригожин відмовився від таких планів, заявивши, що “розвертає колони”.

У кремлі водночас заявили про якісь домовленості, що кримінальну справу стосовно пригожина нібито закриють, а сам він “піде в білорусь”. Про угоду оголосили після переговорів пригожина і білоруського правителя олександра лукашенка.

Справу проти пригожина на 26 червня так і не закрили. 27 червня літак пригожина сів у білорусі.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА