Поділитись новиною

У Польщі хакери втрутилися в роботу залізниці та зупинили потяги

У Польщі хакери втрутилися в роботу залізниці та зупинили потяги

У Польщі повторився інцидент із втручанням невідомих “стоп-сигналом” у роботу залізниці, внаслідок чого близько десятка потягів аварійно зупинилися, повідомляє Європейська правда.

У неділю в районі прикордонного міста Білосток тричі протягом ранку сторонні особи надіслали на специфічній радіочастоті стоп-сигнал, що спричинив екстрену зупинку потягів, які нею послуговуються. 

За інформацією RMF, сигнал отримали 9 потягів, з яких п’ять у той момент були на маршруті, а чотири – на стоянках. Вже за хвилину, коли з’ясувалось, що ніякої надзвичайної ситуації немає, потяги продовжили рух. 

Поліція після того повідомила про арешт двох людей у Білостоку віком 24 і 29 років. У них вилучили аматорське радіообладнання, яке, ймовірно, використовувалось для надсилання сигналу. 

Вже після їхнього арешту, за інформацією RMF, хтось надіслав стоп-сигнал машиністам під Вроцлавом. 

Нагадаємо, перед цим такий інцидент стався ввечері у п’ятницю в районі Щецина. Втім, тоді зловмисники також зуміли ввімкнути через системи сповіщення у поїздах гімн Росії і фрагмент промови Путіна. Деталі інциденту з’ясовує поліція і Служба внутрішньої безпеки, також створили тимчасову команду технічних фахівців для посиленого нагляду за безпекою залізничного руху. 

“Стоп-сигнал” розробили для швидкого сповіщення машиністів про небезпеку та екстреної зупинки потягів, польська залізниця використовує його багато років для запобігання аваріям. Різні лінії послуговуються різними радіочастотами. 

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА