Поділитись новиною

Цар без імперії: путіну потрібна перемога у війні проти України для власного виживання – WP

Цар без імперії: путіну потрібна перемога у війні проти України для власного виживання – WP

КИЇВ. 20 лютого. УНН. Диктатор російської федерації володимир путін вдає з себе царя, подібного до Петра Великого або Івана III, в надії відродити Радянський Союз і змінити світовий порядок. Такі наміри президента призвели до фатальних наслідків після того, як він вирішив вторгнутися в Україну, де його армія зазнає поразки вже практично протягом року. Наразі володимиру путіну необхідна перемога у війні для власного виживання, оскільки в росії не існує лояльності, а становище її лідера, у разі остаточної поразки, може виявитися хитким. Про це йдеться в матеріалі The Washington Post, пише УНН.

Деталі

Як пише газета, посилаючись на представників російської еліти, путіну зараз відчайдушно потрібна військова перемога, щоб забезпечити власне виживання. Один російський мільярдер, чийого імені не називає WP, зазначив, що в росії не існує лояльності, тому програш знижує становище головнокомандувача країною, роблячи його хитким.

Прихильники режиму путіна твердо заявляють, що він “не програє” в Україні завдяки величезному енергетичному багатству росії, ядерній зброї і великій кількості особового складу армії рф, які може кинути на поле бою.

Однак державні чиновники стверджують, що становище путіна нагорі може виявитися хитким, оскільки серед еліти зростають сумніви щодо його тактики. Для багатьох із них “путінський гамбіт” звів нанівець весь 30-річний прогрес, досягнутий ними після розпаду Радянського Союзу. The Washington Post пише, що путінське бачення росії приводить у жах багатьох олігархів і державних чиновників, які визнають, що війна була катастрофічною помилкою, яка не досягла цілей. Однак вони залишаються наляканими і публічно мовчать.

“Еліта, хоч і розуміє, що це (війна – ред.) було помилкою, але вони все ще бояться що-небудь робити самі, бо звикли, що путін все вирішує. Деякі впевнені, що путін може утримувати владу без перемоги, поки він продовжує війну. Для того, щоб будь-хто в еліті міг протестувати, необхідне розуміння того, що путін веде країну до повного краху. Поки він усе ще бомбить Україну й атакує її території, люди думають, що ситуація не така вже й погана. Має бути повна військова втрата і дефіцит ресурсів, і тільки тоді суспільство зрозуміє, що потрібно щось робити” – зазначив у коментарі газеті Борис Бондарєв – єдиний російський дипломат, який публічно залишив свій пост через війну і раніше працював у російському представництві ООН у Женеві.

Як пише газета, всі “табори” російської еліти – прихильники путіна і опозиціонери впевнені в тому, що диктатор не має наміру здаватися. Оскільки останніми місяцями становище росії на полі бою погіршилося, президент росії неодноразово загострював ситуацію, “перетасовуючи” своїх командирів, завдаючи жорстоких авіаударів по цивільній інфраструктурі України, та погрожуючи застосувати ядерну зброю.

Тепер, коли російські війська посилені призовниками і засудженими і готові почати нові наступи, 70-річному президенту потрібна перемога, щоб зберегти довіру до себе.

“путіну потрібен певний успіх, щоб продемонструвати суспільству, що він, як і раніше, дуже успішний” — сказав WP високопоставлений співробітник української служби безпеки на умовах анонімності.

Зазначається, що всередині самої росії диктатор створює націоналістичне суспільство, яке живиться пропагандою і одержиме “екзистенціальною” вічною війною проти США і НАТО”. І поки що в офіційних осіб “забракло нахабства заперечити – принаймні публічно”, пише газета.

У розумінні путіна Україна завжди належала росії, і поразки в цій війні явно “підкосили” диктатора.

“Навіть якщо путін якимось чином змусить Україну капітулювати та поступитися окупованою територією, ті представники еліти, які схиляються до більш ліберального суспільства, втратять найбільше. Каральні економічні санкції Заходу, ймовірно, залишаться чинними, і деякі олігархи, безперечно, будуть змушені платити за відновлення нових російських земель. Деякі аналітики пророкують масштабне чищення олігархів та інших, які вважаються недостатньо патріотичними”, – пише The Washington Post.

Зараз путін стикається з обуренням з боку націоналістів, які кажуть, що йому слід було діяти радикальніше, щоб захопити Київ, а також з боку ліберально налаштованої фракції, яка вважає війну серйозною помилкою. Диктатор звузив своє найближче оточення до кількох прихильників, усунув суперників з опозиції та створив потужний апарат безпеки для захисту від будь-якої загрози.

Наразі прокремлівські аналітики бачать шлях до перемоги в ескалації — нарощуванні кількості солдатів та нарощуванні військового виробництва. Схоже, це відповідає характеру путіна.

Але ніхто насправді не знає поточну військову мету або те, що путін може вважати перемогою. Дехто каже, що він погодиться захопити всі східні райони України – Донецьку та Луганську області, де росія почала розпалювати сепаратистську війну у 2014 році. Інші кажуть, що він не відмовився від своїх планів щодо захоплення Києва та повалення уряду”, – йдеться у матеріалі.

Диктатор неодноразово описував прагнення створення “багатополярного світу”, у якому росія поверне собі законне місце серед великих держав.

За час війни путін докорінно змінив росію, посиливши обмеження свобод громадян, і змусивши сотні тисяч росіян емігрувати. На думку аналітиків, у майбутньому продемократичних лібералів не терпітимуть у росії, а прозахідна опозиція зникне.

Один із російських мільярдерів сказав у коментарі газеті, що переконаний, що одного дня країна якимось чином стане “нормальною європейською не імперською країною”, і його діти, які мають американські паспорти, повернуться “у вільну та демократичну росію”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання про перебування путіна на посту президента росії “вже вирішено” – Данілов

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА