Поділитись новиною

Суд Південної Кореї вперше визнав права одностатевих пар

Суд Південної Кореї вперше визнав права одностатевих пар

КИЇВ. 22 лютого. УНН. Південнокорейський суд уперше визнав права одностатевої пари у країні, передає УНН з посиланням на BBC.

Деталі

Верховний суд Сеула встановив, що державна медична страхова компанія заборгувала страхове покриття дружині клієнта після того, як фірма відкликала його, коли дізналася, що це була гетеросексуальна пара.

Чоловіки провели весільну церемонію у 2019 році. Проте у Південній Кореї не визнають одностатеві шлюби.

Активісти кажуть, що рішення є передовим кроком для прав ЛГБТ у країні.

Позивач Зі Сон Ук сказав, що вітає рішення і це є «визнанням дуже очевидного права, яке не було надано».

У 2021 році він подав до суду на Національну службу медичного страхування (NHIS) після того, як йому було відмовлено у покритті плану його партнера Кім Йонміна.

Спочатку парі було надано страхове покриття, але потім воно було анульоване, оскільки NHIS заявила, що припустилася помилки, надавши його одностатевій парі.

«Я думаю, що це має велике значення для ЛГБТ-людей, які опинилися в ситуації дискримінації, для тих, хто їх підтримує, і для всіх, хто зазнає дискримінації», — сказав він.

Високий суд Сеула скасував вирок суду нижчої інстанції. Виявили, що подружнє страхування в рамках NHIS поширюється не тільки на сім’ї, як це визначено законом.

Було також встановлено, що відмова одностатевим парам у таких пільгах рівносильна дискримінації.

«Кожен може бути у чомусь меншістю. Бути в меншості означає відрізнятися від більшості та це не може бути неправильним сам по собі», — йдеться у вироку суду.

Нагадаємо

Раніше у США президент Джо Байден підписав закон про новий федеральний захист одностатевих та міжрасових пар. 

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА