Поділитись новиною

США в НАТО: Китай більше не “нейтральний” у війні проти України – Politico

США в НАТО: Китай більше не "нейтральний" у війні проти України – Politico

Китай допомагає Росії досягти своїх військових цілей в Україні, продовжуючи продавати Москві технології для виготовлення. Зрештою Пекін «обрав сторону» і більше «не може претендувати на нейтралітет». Про це в інтерв’ю Politico заявила пані посол США в НАТО Джуліанна Сміт, повідомляє Дзеркало тижня.

«КНР не може претендувати на повну нейтральність у війні Росії проти України, вони фактично обрали сторону. Китай хоче показати себе «нейтральним», але ми на це не купимося», ‒ наголосила посадовиця.

Сміт сказала, що Сполучені Штати все частіше спостерігають матеріальну підтримку Росії з боку Китаю. За її словами, це відіграло вирішальну роль у допомозі Москві досягти деяких із її цілей проти України.

«Якби вони не надавали певні компоненти, Росія була б у зовсім іншій ситуації і мала б проблеми з продовженням своєї агресії. Китай постачає у РФ верстати, мікроелектроніку, технології БПЛА і нітроцелюлозу, яка використовується як паливо», ‒ зазначила вона.

Сміт сказала, що поки що немає доказів того, що Китай надає «летальну зброю» Росії, але Пекін надсилає обладнання і технології, які можуть бути використані як у цивільних, так і у військових цілях ‒ і це допомагає забезпечувати потреби військ Владіміра Путіна.

Пекін наполягає на тому, що він не є «стороною війни» і заявляє про «нормальні торговельні відносини» з Москвою, а натомість звинувачує США в активному постачанні зброї в Україну.

Нагадаємо, за даними американської розвідки Китай різко збільшив продажі Росії технологій, які Москва використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншої зброї для війни проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА