Поділитись новиною

Скільки біженців у Польщі планують повернутися додому – дослідження ООН

Скільки біженців у Польщі планують повернутися додому - дослідження ООН

Кожен шостий біженець у Польщі планує повернутися в Україну упродовж 3 місяців. Загалом повернення планують 88% українців, які знайшли прихисток у сусідній країні. Про це, з посиланням на unhcr.org, повідомляє РБК-Україна.

В Агентстві ООН у справах біженців дослідили, які перспективи та плани мають біженці з України у Польщі. Опитування проводилося з квітня до травня 2023 року.

Згідно з результатами дослідження, в Україну планують повернутися 88% біженців. Загалом наміри респондентів щодо повернення із Польщі додому такі:

  • 17% – планують повернутися упродовж наступних 3 місяців;
  • 71% мають намір повернутися в майбутньому;
  • 8% – не визначилися;
  • лише 4% опитаних не мають надії на повернення.

Для 93% опитаних важливим фактором для повернення в Україну є безпека. Зокрема, для 79% рішення про повернення залежить від закінчення війни. На рішення 90% впливає відсутність проблем із базовими послугами (освіта, медицина, працевлаштування, електроенергія, вода). Для 52% важливим фактором буде підтримка для повернення та реінтеграції.

Між тим, опитування показало, що 37% біженців вже спілкуються польською мовою. 51% працевлаштовані, 63% живуть на зарплату. 62% біженців орендують житло самостійно, 13% живуть у готелях чи гуртожитках, 11% – у приймаючих родинах.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА