Поділитись новиною

Президент Словаччини про зустріч глави МЗС з Лавровим: це не наблизило нас до миру

          Президент Словаччини про зустріч глави МЗС з Лавровим: це не наблизило нас до миру Фото: президент Словаччини Зузана Чапутова (Getty Images) Автор: Каріна Левицька

Словацько-російська зустріч глав МЗС, що відбулась вчора, 2 березня, жодним чином не допомогла наблизити мир.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президента Словаччини Зузани Чапутової.

Коментуючи зустріч глав МЗС Словаччини Юрая Бланара та Росії Сергія Лаврова на дипломатичному форумі у турецькій Анталії, Чапутова заявила, що саме ця зустріч “не наблизила нас до миру”.

“Словацько-російська зустріч міністрів закордонних справ не наблизила нас до справедливого миру в Україні, в яку РФ незаконно та невиправдано вдерлася. Найшвидший шлях до миру – через наказ Володимира Путіна (російського диктатора, – ред.) своїм військам вийти з України, а не давати йому надію на перемогу та прийняття”, – йдеться у дописі.

Нагадаємо, ми писали, що вчора міністр закордонних справ Словаччини зустрівся з главою Лавровим та потис йому руку.

Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо пояснив це “збалансованою політикою”, але опозиція “не оцінила” такого підходу.

Позиція Словаччини щодо України

Минулої осені в Словаччині відбулися парламентські вибори, в результаті яких до влади прийшов Роберт Фіцо та партія “Курс – Соціальна демократія”. Фіцо обіцяв припинити безкоштовну військову підтримку України, а також блокувати членство України в НАТО.

Також Фіцо неодноразово озвучував кремлівські тези і вирізнявся проросійською риторикою. Зокрема він вважає, що війна РФ проти України є “замороженим конфліктом”, який нібито неможливо вирішити шляхом військової підтримки України.

Однак віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наголошувала, що Україна не має проблем з новим урядом Словаччини під керівництвом Фіцо.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

          .

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА