Поділитись новиною

Президент Бразилії під час візиту до Іспанії підтримав Україну

Президент Бразилії під час візиту до Іспанії підтримав Україну

КИЇВ. 26 квітня. УНН. Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва розкритикував вторгнення росії в Україну в середу, але сказав, що “зараз немає сенсу говорити, хто має рацію” у війні. Про це пишуть агентства AFP, АР та Reuters передає УНН.

Цитата

“Ніхто не може сумніватися у тому, що бразильці засуджують територіальне порушення росією України. Відбулася помилка, і почалася війна”, – сказав він під час офіційного візиту до Іспанії.

“Зараз немає сенсу говорити, хто має рацію, а хто винен. Зараз ми маємо зупинити війну”, – додав він на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом.

“Ніхто у світі не говорить про мир, крім мене, це все одно, що кричати одному в пустелі”.

“Є багато тем для обговорення – Крим, інші території, НАТО”, – сказав Лула. На запитання журналістів, чий Крим, він уточнив, що не йому вирішувати, кому належить Крим. “Це дискусія між росією та Україною”.

Він провів порівняння між діями росії в Україні та війнами, які ведуть інші постійні члени Ради Безпеки ООН, пославшись на вторгнення США до Іраку у 2003 році без мандату ООН.

Санчес зазначив, що важливо наголосити, що конфлікт почався, коли росія вторглася в Україну в лютому 2022 року.
“У цій війні є агресор і жертва нападу”, – сказав він, додавши, що “агресором є” президент володимир путін.

Лула прибув до Мадрида у вівторок вдень з Лісабона.

Це його перша поїздка до Європи з того часу, як він повернувся на посаду у січні після перемоги над Жаїром Болсонару на виборах минулого року.

Що передувало

Відвідавши Китай на початку цього місяця, Лула сказав, що Вашингтон повинен припинити “заохочувати” війну, і що Сполученим Штатам та Європейському союзу “необхідно почати говорити про мир”.

В останні дні він також розлютив Україну, запропонувавши погодитися відмовитися від півострова Крим.

Його коментарі піддалися критиці з боку Європи, України та США, а Вашингтон звинуватив його у “повторенні російської та китайської пропаганди”.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА