Поділитись новиною

Прем’єр-міністр Ефіопії провів першу зустріч із лідерами Тиграю після мирної угоди

Прем'єр-міністр Ефіопії провів першу зустріч із лідерами Тиграю після мирної угоди

КИЇВ. 3 лютого. УНН. Прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед провів свою першу зустріч з лідерами Тиграю після листопадової мирної угоди, повідомляє УНН з посиланням на AFP.

Деталі

Обидві сторони оцінили «дії, вжиті на даний момент щодо виконання Преторійської та Найробійської мирних угод» та обговорили питання, які «вимагають подальшої уваги», повідомила Ефіопська радіомовна корпорація.

Зустріч відбулася на курорті на півдні Ефіопії, йдеться у повідомленні.

Мирна угода між урядом Абія та Народно-визвольним фронтом Тиграю (НВФТ), підписана у столиці Південної Африки Преторії у листопаді минулого року, змусила припнити бойові дії у північній Ефіопії.

За умовами угоди НВФТ погодився роззброїти та відновити владу федерального уряду в обмін на відновлення доступу до Тиграю, який був значною мірою відрізаний від зовнішнього світу під час дворічної війни.

З моменту підписання угоди про постачання допомоги в Тиграй, який довгий час стикався з гострою нестачею продовольства, палива, готівки та медикаментів, відновилися в обмеженому обсязі.

Основні послуги, такі як зв’язок, банківська справа та електрика, повільно відновлюються у постраждалому регіоні з населенням у шість мільйонів осіб, а національний авіаперевізник «Ефіопські авіалінії» минулого місяця відновив комерційні рейси між Аддіс-Абебою та столицею Тиграю Мекеле.

Хоча НВФТ оголосив про початок роззброєння, місцеві жителі та гуманітарні працівники кажуть, що еритрейська армія та сили з сусіднього регіону Амхара залишаються в деяких частинах Тиграю, і звинувачують їх у вбивствах, зґвалтуваннях та пограбуваннях.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА