Поділитись новиною

Politico: у ЄС пропонують спростити введення санкцій проти оточення олігархів рф, Угорщина опирається

Politico: у ЄС пропонують спростити введення санкцій проти оточення олігархів рф, Угорщина опирається

КИЇВ. 22 лютого. УНН. Країни Балтії та Польща пропонують спростити застосування санкцій до членів родини та оточення російських олігархів, але стикаються з опором Угорщини. Про це виданню Politico повідомили кілька дипломатів ЄС, передає УНН.

Деталі

Відповідно до чинних правил, ЄС може заморозити активи та накласти візові заборони на “провідних бізнесменів, які працюють у росії”. Литва, Латвія, Естонія та Польща висунули пропозицію, з якою ознайомилося Politico, щоб додати до визначення “найближчих членів родини або інших фізичних осіб, які отримують від них вигоду”.

Європейський Союз запровадив санкції проти понад 1400 осіб у зв’язку з війною росії в Україні, більшість з них – російські олігархи. Згідно з проєктами документів, ще 96 осіб можуть бути додані до наступного пакета обмежень ЄС. Включення членів сімей олігархів та інших спільників олігархів дало б можливість застосувати санкції ще до тисяч людей без необхідності доводити, що вони беруть безпосередню участь у війні в Україні або діють в економічних інтересах росії, відзначає видання.

Це може стосуватися, наприклад, колишньої дружини президента рф володимира путіна Людмили Очеретної, дочки якої потрапили під санкції, але не вона сама, та інших членів оточення олігархів, зауважує видання. Як розповів один із дипломатів ЄС, деякі країни мали сумніви щодо цієї пропозиції, однак експерти з правових питань працюють над цим питанням.

Проте, дипломати повідомили, що на зустрічі у вівторок, 21 лютого, на якій посли ЄС обговорювали наступний раунд санкцій блоку, Угорщина чинила опір таким планам. Будапешт стверджував, що це не частина 10-го пакету санкцій. Угорщина також наполягала на виключенні чотирьох осіб з уже існуючого списку санкцій, зауважили двоє дипломатів. Повідомляється, що встановити цих чотирьох осіб не вдалося.

Зазначається, що цей запит розпалює напруженість і, ймовірно, стане предметом нових дебатів під час зустрічі послів ЄС у середу. Під час цієї зустрічі вони обговорюватимуть не лише новий пакет санкцій проти росії, а й так зване перенесення понад 1400 імен, які вже перебувають у списку, щоб зберегти їх під санкціями.

Це тому, що режим підлягає шестимісячному перегляду, який до цього часу був більш-менш формальним. Тепер Угорщина використовує цей перегляд як важіль впливу, наполягаючи на тому, що чотири конкретні особи мають бути викреслені з існуючого списку санкцій ЄС, перш ніж вона погодиться на продовження режиму. Якщо Угорщина заблокує перехід і відмовиться піти на компроміс, усі 1400 осіб будуть виключені зі списку, попередили двоє дипломатів.

Один із дипломатів не приховував свого розчарування: “Це свідчить про зневагу Угорщини до єдності та європейських цінностей, що вони готові ризикнути цим на тижні, коли ми вшановуємо рік після російського вторгнення”.

Нагадаємо

Міністр фінансів Японії Сунічі Судзукі заявив, що фінансові лідери країн “Групи семи” (G7) зустрінуться 23 лютого, щоб обговорити заходи проти росії, які чинитимуть на неї тиск з метою припинення війни в Україні

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА