Поділитись новиною

Північна Корея вчергове випробувала балістичну ракету

Північна Корея вчергове випробувала балістичну ракету

Під наглядом лідера КНДР Кім Чен Ина Пхеньян вчергове провів випробування міжконтинентальної балістичної ракети. Про це заявили в державному агенстві Північної Кореї KCNA, повідомляє Радіо Свобода.

Йдеться, зокрема, про Hwasong-18, твердопаливну міжконтинентальну балістичну ракету, яка вважається найпотужнішою з існуючих у Північній Кореї. Вбудоване тверде паливо ускладнює виявлення її запусків у порівнянні з ракетами на рідкому паливі.

Кім Чен Ин з нагоди запуску заявив, що КНДР не буде “ігнорувати всі безрозсудні та безвідповідальні військові загрози ворогів”, і рішуче протидіятиме “наступальним діям”, щоб відбити, як він назвав, посилення військових загроз з боку Сполучених Штатів.

По суті, Hwasong-18 може розглядатися як ракета для удару по материковій частині США. Нинішнє випробування КНДР ракети стало третім. Його два попередні запуски відбулися у квітні та липні.

Аналітики не виключають, що, ймовірно, Ин продовжить діяльність з випробувань зброї перед президентськими виборами в США у 2024 році. Водночас спостерігачів кажуть, що Північній Кореї все ще потрібно провести більш значні випробування, щоб довести наявність справних ракет, націлених на США.

США регулярно засуджують випробування, які здійснює КНДР.

Copyright © 2023 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА