Поділитись новиною

Пентагон помітив ще одну китайську повітряну кулю-шпигуна. Блінкен відкладає поїздку до Китаю

Пентагон помітив ще одну китайську повітряну кулю-шпигуна. Блінкен відкладає поїздку до Китаю

КИЇВ. 4 лютого. УНН. Пентагон у коментарі CNN заявив у п’ятницю ввечері, що друга китайська шпигунська повітряна куля пролетіла над Латинською Америкою, на тлі того, як Держсекретар США Ентоні Блінкен відклав свою поїздку до Китаю, пише УНН.

Цитата

«Ми отримуємо повідомлення про повітряну кулю, що пролітає через Латинську Америку. Тепер ми оцінюємо, що це ще один китайський аеростат-розвідник», – сказав речник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер у заяві для CNN.

Деталі

Незрозуміло, де саме над Латинською Америкою перебувала повітряна куля, але офіційний представник США повідомив CNN, що зараз вона, схоже, не прямує до Сполучених Штатів.

Чиновники все ще відстежують ймовірну китайську повітряну кулю-шпигуна над Сполученими Штатами. Пентагон заявив, що зараз він не становить загрози і, як очікується, залишиться над США протягом наступних кількох днів.

Держсекретар США Ентоні Блінкен відклав свою поїздку до Китаю цими вихідними у зв’язку з інцидентом, який він назвав “явним порушенням нашого суверенітету”, але сказав, що лінії зв’язку залишаться відкритими для вирішення питання. Він сказав, що планує відвідати Китай, “коли дозволять умови”.

Як пише BBC, Пекін закликав до вирішення суперечки “з холодною головою”. Китай висловив жаль із приводу повітряної кулі над США, заявивши, що це метеорологічний дирижабль, який збився зі шляху.

Доповнення

Блінкен був би першим держсекретарем США, який відвідав Китай з жовтня 2018 року, сигналізуючи про відлигу після періоду тертя за колишнього президента Дональда Трампа.

Минулого місяця Блінкен сказав, що скористається поїздкою, щоб допомогти встановити «захисні огородження», щоб запобігти переростанню відносин у тотальний конфлікт.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА