Поділитись новиною

Папа Римський вважає, що війну в Україні підживлює не лише “російська імперія”

Папа Римський вважає, що війну в Україні підживлює не лише "російська імперія"

Папа Римський Франциск

КИЇВ. 10 березня. УНН. Війна в Україні зумовлена інтересами кількох «імперій», а не тільки росії, заявив Папа Римський Франциск в інтерв’ю, опублікованому в п’ятницю, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Франциск сказав, що конфлікт підживлювався «імперськими інтересами, не тільки російської імперії, а й інших імперій».

Він висловив готовність поговорити з президентом росії володимиром путіним, щоб закликати до миру.

Франциск, якому 86 років і який відзначає 10-ту річницю свого обрання 13 березня, також заявив, що піде у відставку, якщо надто втомиться і втратить здатність керувати Римо-католицькою церквою.

Минулого місяця він сказав, що відставка Папи може відбуватися тільки у виняткових обставинах.

Його попередник Бенедикт XVI, який помер 31 грудня у віці 95 років, став першим понтифіком, який пішов у відставку приблизно за 600 років, коли склав повноваження у 2013 році.

На запитання, що спонукало б його ухвалити таке ж рішення піти, Франциск відповів: «Втома, яка не дозволяє вам ясно бачити речі. Нестача ясності, вміння оцінювати ситуації».

Франциск сказав, що йому «трохи соромно» користуватися інвалідним візком через хворобу коліна.

«Я старий. У мене менше фізичного опору, (проблема) коліна була фізичним приниженням, навіть якщо зараз відновлення йде добре», — сказав він.

Довідково

Понтифік говорив з італійсько-швейцарським телебаченням RSI в інтерв’ю, яке має вийти в ефір у неділю. Витяги були опубліковані в п’ятницю італійськими щоденними газетами La Repubblica, La Stampa і Corriere della Sera.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА