Поділитись новиною

“Паливо на АЗС за військовими квитками”. SPRAVDI розвіяло черговий фейк

          "Паливо на АЗС за військовими квитками". SPRAVDI розвіяло черговий фейк Фото: Україна розвіяла черговий фейк (Getty Images) Автор: Каріна Левицька

В Україні було зафіксовано чергову хвилю фейків та дезінформації. Мережею TikTok ширились повідомлення, що нібито у деяких українських областях паливо на АЗС продаватимуть за військовими квитками.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

“Брехня: у деяких регіонах України продаватимуть пальне на АЗС за військовим квитком і прикріплять до заправних комплексів по одному працівнику ТЦК. Такий крок має підвищити рівень мобілізації в країні. Відповідне рішення ухвалили на ставці Головнокомандувача 24 листопада”, – повідомили в центрі.

В SPRAVDI наголосили, що у цій “інформації” відсутні будь-які дані, де саме це планується запровадити, немає посилань на офіційну пропозицію від, як стверджується, якихось “представників ТЦК на міській сесії”.

“Окрім того, на верифікованих сторінках регіональних ОДА/ОВА такої новини не виявлено”, – додали в центрі.

Крім того, цієї інформації немає й у вечірньому зверненні президента України Володимира Зеленського від 24 листопада, де він детально повідомляв про рішення, які ухвалені на засіданні Ставки.

“Ворог не припиняє грати на темі мобілізації в Україні, збурювати українців, тримати їх в інформаційному стресі та вкидати розкол між чинною владою і військом. Закликаємо ігнорувати цей та подібний контент і довіряти лише офіційним джерелам інформації!”, – наголосили в центрі.

Фейки проти України

Нещодавно до мережі потрапило відео з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, де він нібито закликає українців до “перевороту”, а військових – “не підкорятися злочинним наказам влади”.

Також в Україні “гуляє” інформація про нібито “мобілізацію сотень вагітних” до лав ЗСУ. Насправді це не більше ніж фейк та російський наратив.

Про те як відрізнити брехню, можна прочитати за посиланням.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

          .

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА