Поділитись новиною

На Нобелівську премію миру 2023 року висунуто 305 осіб

КИЇВ. 23 лютого. УНН. Норвезький Нобелівський комітет заявив, що на Нобелівську премію миру 2023 року номінували 305 кандидатів, передає УНН з посиланням на Apnews.

Деталі

Норвезький Нобелівський комітет номінував 305 кандидатів на Нобелівську премію миру 2023 року. Імена 212 осіб та 93 організацій не розголошуються відповідно до політики кондиційності комітету.

У комітеті заявили, що порівняно з минулим роком було менше кандидатів, і це була найнижча кількість зареєстрованих кандидатів з 2019 року. За останні вісім років кількість щорічних кандидатів перевищує позначку у 300 осіб, йдеться у повідомленні. Попередній рекорд було встановлено у 2016 році 376 осіб.

Доповнення

Висунути кандидатуру на премію має право широке коло людей: глави держав або політики, які працюють на національному рівні, професори університетів, директори інститутів зовнішньої політики, колишні лауреати Нобелівської премії та члени Норвезького Нобелівського комітету.

Однак ті, хто висуває кандидатуру, можуть зробити її публічною, привертаючи увагу як до кандидата, так і до того, хто пропонує.

Наприклад, норвезький депутат Лан Марі Нгуєн Берг із Партії зелених раніше висував двох, зараз вже відомих, активісток, Грету Тунберг зі Швеції та угандійку Ванессу Накате. Згодом, після цього, вони стали популярними особистостями не тільки у своїх країнах, але й у світі.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА