Поділитись новиною

Моді, Сі та Путін обговорять вступ Ірану та Білорусі до ШОС

Моді, Сі та Путін обговорять вступ Ірану та Білорусі до ШОС

Лідери Шанхайської організації співробітництва (ШОС) сьогодні проведуть онлайн-саміт, організований Індією, щоб розширити вплив євразійської групи за рахунок включення Ірану та відкрити шлях до членства для Білорусі. Про це, з посиланням на Reuters, повідомляє РБК-Україна.

Президент Китаю Сі Цзіньпін та російський президент Володимир Путін візьмуть участь у віртуальному саміті, який стане першою появою Путіна на міжнародному заході після того, як він придушив заколот групи найманців “Вагнера” наприкінці червня.

Створена у 2001 році Китаєм та Росією ШОС складається з восьми членів і є політичною групою та групою з питань безпеки, яка прагне протистояти західному впливу в Євразії. До неї увійшли колишні радянські держави Центральної Азії, а згодом до них приєдналися Індія та Пакистан.

У той час як Іран, як очікується, буде прийнятий як член, Білорусь підпише меморандум про зобов’язання, який призведе до її членства пізніше. Коли обидві країни, які мають статус спостерігача і мають тісні зв’язки з Москвою, будуть прийняті членами ШОС, це розширить західний фланг угруповання як у Європі, так і в Азії.

Саміт проходить лише через два тижні після того, як прем’єр-міністра Індії Нарендра Моді було прийнято президентом США Джо Байденом з державним візитом, і дві країни назвали себе “одними з найближчих партнерів у світі”.

Індія, яка цього року головує в ШОС і G20, ходить дипломатичним канатом, оскільки відносини між західними країнами і російсько-китайське партнерство були напруженими через вторгнення Москви в Україну минулого року і напористої присутності Пекіна в глобальному масштабі.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА