Поділитись новиною

Між росією та Саудівською Аравією зростає напруженість через нафту – WSJ

Між росією та Саудівською Аравією зростає напруженість через нафту – WSJ

КИЇВ. 28 травня. УНН. Між Саудівською Аравією та росією зростає напруженість, оскільки москва не повною мірою скоротила видобуток нафти до обіцяного рівня, пише УНН з посиланням на The Wall Street Journal.

Деталі

Як пише газета з посиланням на джерела, Саудівська Аравія висловила претензії до росії через те, що москва, на думку Ер-Ріяда, не повною мірою виконала обіцянку скоротити видобуток нафти.

Зазначається, що саудівські чиновники звернулися до російських колег із проханням дотримуватися узгоджених скорочень.

Цитата

“Тертя між двома найбільшими виробниками нафти у світі стали очевидними напередодні зустрічі країн ОПЕК+, яка відбудеться 4 червня у Відні, стверджують джерела. Організація збирається обговорити план видобутку на друге півріччя 2023 року”, – йдеться в матеріалі.

Кілька країн ОПЕК+, зокрема росія і Саудівська Аравія, скоротили видобуток нафти у квітні 2023 року після того, як ціни на нафту марки Brent опустилися нижче 80 доларів.

Однак представники нафтової галузі та трейдери стверджують, що росія продовжує закачувати на ринок великі обсяги нафти, що допомогло їй підвищити свої доходи, але збільшило глобальний надлишок і призвело до зниження цін на 10%.

Доповнення

У березні стало відомо, що Саудівська Аравія перестане продавати нафту країнам, які застосують стелю цін щодо її нафти.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА