Поділитись новиною

Місія МАГАТЕ відвідає постраждалі від підриву Каховської ГЕС райони

          Місія МАГАТЕ відвідає постраждалі від підриву Каховської ГЕС райони Фото: міністр енергетики України Герман Галущенко та генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі (t.me/energyofukraine) Автор: Сергій Пишкін

Міністр енергетики України Герман Галущенко та генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі провели зустріч.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал Міністерства енергетики України.

Під час зустрічі, сторони обговорили:

  • результати поїздки місії МАГАТЕ на окуповану ЗАЕС;
  • поточну ситуацію на станції після підриву дамби Каховської ГЕС.

Зокрема Галущенко й Гроссі порушили питання надання допомоги Україні від МАГАТЕ у подоланні наслідків катастрофічної кризи внаслідок російського підриву Каховської ГЕС.

“Сторони підтвердили домовленості про спрямування в Україну місії для надання допомоги в рамках програми “Місія МАГАТЕ з підтримки та допомоги в Херсонській області”. У її межах планується візит місії до постраждалих районів для оцінки нагальних потреб, а також розроблення довгострокового плану дій”, – пише пресслужба.

Зазначається, що досвід МАГАТЕ також буде корисним в:

  • довгостроковому відновленні у сферах охорони здоров’я людини, безпеки харчових продуктів і питної води, здоров’я тварин, управління ґрунтами та водними ресурсами;
  • оцінці стану критично важливих об’єктів інфраструктури.

Підрив Каховської ГЕС

6 червня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС внаслідок чого було затоплено 80 населених пунктів. Вода піднялася у деяких місцях до 5 метрів. Станом на зараз вода вже відійшла.

Уряд України виділив більше пів мільярда гривень для допомоги постраждалим через підтоплення у Херсонській та Миколаївській областях.

Як відзначають в Мінагрополітики, через підрив Каховської ГЕС, поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитись на пустелі.

          .

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА