Поділитись новиною

Літак ВМС США пролетів через Тайванську протоку після того, як це зробила китайська армія

Літак ВМС США пролетів через Тайванську протоку після того, як це зробила китайська армія

КИЇВ. 13 липня. УНН. Патрульний літак ВМС США пролетів у четвер через Тайванську протоку після дводенних китайських військових навчань на півдні від острова, який Пекін вважає суверенною китайською територією, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

7-й флот ВМС США заявив, що морський патрульно-розвідувальний літак P-8A Poseidon, який також використовується для протичовнових місій, пролетів через протоку в міжнародному повітряному просторі.

Пекін був обурений військовими місіями США через вузьку протоку, найчастіше військовими кораблями, але іноді й літаками, заявивши, що Китай “володіє суверенітетом, суверенними правами і юрисдикцією” над водним шляхом.

Тайвань і США заперечують це, стверджуючи, що це міжнародний водний шлях. 

“Діючи в Тайванській протоці відповідно до міжнародного права, Сполучені Штати підтримують навігаційні права і свободи всіх країн”, – йдеться в заяві.

Доповнення

Як напередодні повідомляв УНН, Китай направив маневрувати кораблі ВМС та велику групу військових літаків, включно з винищувачами та бомбардувальниками, до Тайваню. Про це повідомило міністерство оборони острова в середу перед його щорічними військовими навчаннями, спрямованими на захист від можливого вторгнення.

Китай вважає самовладний Тайвань своєю власною територією, і в останні роки продемонстрував своє невдоволення політичною діяльністю на Тайвані, збільшивши кількість військових літаків, відправлених до острова. Минулого року КНР почала відправляти свої кораблі ВМС і безпілотники, які кружляли поблизу острова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збройні сили Тайваню перейматимуть військовий досвід України

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА