Поділитись новиною

Хунта М’янми імпортували зброї на 1 мільярд доларів після перевороту

Хунта М'янми імпортували зброї на 1 мільярд доларів після перевороту

КИЇВ. 18 травня. УНН. Згідно зі звітом ООН, опублікованим у середу, військові М’янми імпортували зброї та сировини на 1 мільярд доларів з того часу, як у лютому 2021 року вони повалили демократично обраний уряд, пише УНН.

Деталі

росія, Китай, Сінгапур, Таїланд та Індія були основними постачальниками допомоги військовим, згідно зі звітом Спеціального доповідача ООН щодо ситуації з правами людини “Торгівля смертю на мільярд доларів: міжнародні мережі зброї, які сприяють порушенням прав людини в М’янмі”.

“росія та Китай продовжують залишатися основними постачальниками передових систем озброєння для збройних сил М’янми, на які після перевороту припадає понад 400 і 260 мільйонів доларів відповідно, причому більша частина торгівлі припадає на державні підприємства”, – йдеться у доповіді.

У звіті показано, що в період з лютого 2021 року по грудень 2022 року збройним силам М’янми від десятків організацій у Сінгапурі було надіслано товарів на суму 254 мільйони доларів, а сінгапурські банки використовували торговці зброєю.

Також було задокументовано постачання зброї на суму близько 28 мільйонів доларів від організацій збройних сил М’янми, що базуються в Таїланді, на додаток до того, що організації, що базуються в Індії, поставили військовим зброю і супутні матеріали на суму 51 мільйон доларів з лютого 2021 року.

Додамо

М’янму переслідує спіраль насильства та економічної кризи з того часу, як у 2021 році військові скинули обраний уряд і почали жорстоку атаку з метою придушити інакодумство.

За даними місцевої моніторингової групи Асоціації допомоги політв’язням, військове захоплення спровокувало масові протести, при цьому сили хунти вбили понад 1500 людей під час придушення інакодумства.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА