КИЇВ. 13 липня. УНН. Хакери з Китаю зламали електронні поштові скриньки двох десятків організацій, включаючи деякі урядові установи Сполучених Штатів, для того, щоб отримати конфіденційну інформацію. Про повідомляє CNN, посилаючись на заяви Microsoft і Білого дому, зробленими у вівторок пізно ввечері, пише УНН.
Деталі
Як повідомила CNN знайома з розслідуванням особа, федеральним відомством, де вперше було виявлено китайських хакерів, був Державний департамент. За словами співрозмовника, Держдепартамент повідомив про підозрілу активність компанії Microsoft.
Міністерство торгівлі, яке наклало санкції на китайські телекомунікаційні компанії, також було зламано. Хакери отримали доступ до електронної пошти міністра торгівлі Джини Раймондо, повідомило CNN джерело, знайоме з розслідуванням.
Як повідомили CNN кілька джерел, китайські хакери зламали невелику кількість федеральних агентств і лише кілька електронних скриньок чиновників у кожному з них, причому злом був спрямований на конкретних посадових осіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підозрювані у співпраці з російською розвідкою хакери намагались зламати дані десятки дипломатів в Україні – ЗМІ
Хакери атакували електронні поштові скриньки в Палаті представників, але було незрозуміло, хто був їхньою мішенню і чи були спроби зламу успішними, повідомили CNN два джерела, знайомі з цим питанням.
“Минулого місяця урядові заходи безпеки США виявили вторгнення в хмарну систему безпеки Microsoft, яке вплинуло на несекретні системи”, – заявив речник Ради національної безпеки Адам Ходж в інтерв’ю CNN.
Ходж не назвав, хто стоїть за зломом, але керівництво Microsoft повідомило в блозі, що хакери базуються в Китаї і зосереджені на шпигунстві. У відповідь на заяви Microsoft і Білого дому Міністерство закордонних справ Китаю в середу звинуватило Вашингтон у проведенні власних хакерських операцій.
Доповнення
Як зазначає CNN, американські офіційні особи називають Китай найбільш просунутим із супротивників США в кіберпросторі . ФБР заявило, що Пекін має більшу хакерську програму, ніж всі інші уряди разом узяті. Китай зазвичай заперечує ці звинувачення.
Хакерські атаки почалися в середині травня, коли китайські хакери використали викрадений ключ для входу в систему, щоб проникнути в електронні поштові скриньки, повідомляє Microsoft.