Поділитись новиною

Google після прориву Microsoft інвестує 300 млн дол. у стартап зі штучного інтелекту

Google після прориву Microsoft інвестує 300 млн дол. у стартап зі штучного інтелекту

КИЇВ. 4 лютого. УНН. Технологічний гігант Google інвестував близько 300 мільйонів доларів у стартап зі штучного інтелекту Anthropic, з нового покоління компаній, які намагаються зайняти місце в області “генеративного ШІ”, що швидко розвивається, повідомляє Financial Times, пише УНН.

Деталі

В обмін на гроші Google отримує 10% акцій компанії, а Anthropic зобов’язана купити у пошукового гіганта ресурси хмарних обчислень, повідомляє FT.

Ці інвестиції перегукуються з інвестиціями в 1 мільярд доларів за обчислення, які Microsoft зробила в OpenAI три роки тому.

Угода з Microsoft поставила OpenAI на шлях створення серії революційних систем штучного інтелекту, кульмінацією яких став запуск наприкінці минулого року ChatGPT, чат-бота, який може спілкуватися з користувачами за допомогою тексту. Софтверний гігант продовжив минулого місяця те, що він описав як другу “багаторічну, багатомільярдну” інвестицію в компанію.

І OpenAI, і Anthropic прагнуть розробити генеративний ШІ, складні комп’ютерні програми, які можуть писати сценарії та створювати витвори мистецтва за лічені секунди.

Anthropic була заснована співробітниками OpenAI, незадоволеними траєкторією розвитку компанії. Примітно, що Anthropic також розробляє власного чат-бота загального призначення: потенційного конкурента ChatGPT під назвою Claude.

Інвестиції Microsoft та Google описуються як те, що перетворилося на гонку озброєнь ШІ.

І що Google прагне наздогнати після того, як Microsoft отримала лідерство на ринку ШІ завдяки своїй роботі з OpenAI. Хмарний підрозділ Google також співпрацює з іншими стартапами, такими як Cohere і C3, щоб спробувати забезпечити собі більшу точку опори в області ШІ.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА