Поділитись новиною

Глави МЗС країн ЄС завтра обговорять бунт Пригожина та його наслідки

Глави МЗС країн ЄС завтра обговорять бунт Пригожина та його наслідки

КИЇВ. 25 червня. УНН. Завтра, 26 червня, у Люксембурзі відбудеться щомісячна зустріч глав МЗС країн-учасниць Євросоюзу. Очікується, що однією з центральних тем зустрічі буде обговорення збройного заколоту «вагнерівців» у рф та його наслідків, повідомляє УНН.

Про це заявив прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо після засідання Ради національної безпеки, що відбулося в Брюсселі.

Александр Де Кроо наполягає на важливості аналізу того, що сталося в росії.

Цитата

«Незважаючи на те, що все, здається, заспокоїлося, події мають велике значення», — сказав він.

Він зазначив, що інформації дуже багато і важливо розібратися в тому, де правда, а де вигадка.

«Поки що зарано говорити про те, якими можуть бути наслідки цього тимчасового заколоту для ситуації в росії», – додав белгійський політик.

Міністр оборони Бельгії Людівін Дедондер заявила, що ситуація досить серйозна і створює нестабільність.

Цитата

«Режим ослаблений, навіть якщо наразі ми не спостерігаємо якихось помітних наслідків на лінії фронту в Україні, де тривають бойові дії», — зазначила вона і додала, що необхідно також вивчити ситуацію з «вагнерівцями» в Африці.

В іншому «ми, як і раніше, повністю прихильні допомозі, яку ми надаємо Україні», зокрема, майбутньому відправленню бельгійських солдатів до Румунії та Литви , «як це передбачено оперативним планом», — додала вона на закінчення.

Контекст

Ватажок ПВК “вагнер” євген пригожин погодився виїхати з росії до сусідньої білорусі в суботу, унаслідок угоди, яку, вочевидь, уклав президент білорусі олександр лукашенко. Угода передбачає, що пригожин відкликає свої війська з маршу на столицю, заявив у суботу представник кремля. Кримінальні звинувачення проти нього буде знято. Бійці “вагнера” не будуть притягнуті до відповідальності за участь у повстанні, а натомість підпишуть контракти з міноборони росії – крок, який пригожин раніше відкидав як спробу привести свої воєнізовані сили у відповідність до закону. За словами експертів, з відправленням пригожина до білорусі, склалася ситуація, яка начебто дозволила всім фігурантам “зберегти обличчя”, однак протистояння виставило путіна слабким і він цього не пробачить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: пвк “вагнер” може очолити атаку на київ з білорусії – британський генерал

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА