Поділитись новиною

FT: РФ накопичує авіацію поблизу кордону для підтримки нового наступу

FT: РФ накопичує авіацію поблизу кордону для підтримки нового наступу

Дані західної розвідки вказують на те, що Росія накопичує авіацію поблизу кордону з Україною, що свідчить про те, що Москва готується задіяти свої літаки і вертольоти у війні для підтримки наземного наступу, що пробуксовує. Про це пише Financial Times із посиланням на джерела, повідомляє Європейська правда.

За словами західних офіційних осіб, страх перед насуванням повітряної війни в Україні спонукав союзників до пріоритетного постачання засобів протиповітряної оборони і артилерійських боєприпасів Києву, щоб відповісти на зміну підходу Москви, оскільки війна, яка триває майже рік, вступає в нову фазу.

За словами двох посадовців, розвіддані, якими обмінюються союзники по НАТО, свідчать, що Росія накопичує літаки і вертольоти поблизу кордону з Україною.

Під час зустрічей з країнами-членами Альянсу, які підтримують Україну, у вівторок міністр оборони США Ллойд Остін наголосив на загрозі, яку становлять значні військово-повітряні сили Росії.

“Він дуже чітко дав зрозуміти, що у нас є короткий проміжок часу, щоб допомогти українцям підготуватися до наступу, і що у них є досить специфічні потреби”, – сказав високопоставлений чиновник адміністрації США.

“Російські сухопутні війська досить виснажені, тому це найкращий показник того, що вони перетворять це на повітряну битву. Якщо українці хочуть вижити … їм потрібно мати якомога більше засобів протиповітряної оборони і якомога більше боєприпасів”, – додав чиновник.

З перших тижнів війни Росія економно використовувала свої значні військово-повітряні сили, покладаючись на ракети дальнього радіусу дії, артилерію і сухопутні війська.

Західні аналітики припускали, що це могло статися через побоювання Москви, що українські системи протиповітряної оборони становлять загрозу для російських літаків, або через те, що її флот перебуває в поганому стані.

Але оцінки розвідки вказують на те, що російські військово-повітряні сили “насправді досить добре збереглися”, сказав високопоставлений дипломат НАТО.

“Понад 80 відсотків, напевно, безпечні і доступні… Тому ми очікуємо, що вони готуються розпочати повітряну кампанію і намагаються вивести з ладу українську протиповітряну оборону за допомогою атак”, – сказав дипломат.

За даними видання, США оголосять про черговий пакет допомоги наприкінці цього тижня, який в основному включатиме засоби протиповітряної оборони та боєприпаси.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА