Поділитись новиною

Дослідники виявили в Північному морі церкву легендарного затонулого міста Рунгхольт

Дослідники виявили в Північному морі церкву легендарного затонулого міста Рунгхольт

КИЇВ. 26 травня. УНН. Археологи виявили на узбережжі Північного моря фундамент церкви Рунгхольта та рештки кількох жителів цього середньовічного торгового мегаполісу. Він був потоплений потужним штормом у 1362. Зараз це територія Німеччини. Церква, ймовірно розташовувалась в центрі міста, припускають фахівці, пише УНН з посиланням на BILD. 

Деталі

Археологам вдалося виявити на узбережжі Північного моря рештки кількох жителів і церкви Рунгхольта – фундамент будівлі розміром 40 на 15 метрів зберігся. Дослідники припускають, що церква під час існування міста була його центром, а сам Рунгхольт, імовірно, мав велике торговельне значення в Середні віки.

За словами фахівців, частини виявлених міських будівель серйозно постраждали за минулі 600 років – деякі будівлі вітер і хвилі знищили практично повністю.

Рунгхольт знаходився на захід від сучасного німецького міста Кіль. Історики вважають, що 16 січня 1362 року під час сильного шторму Рунгхольт накрили потужні хвилі. У місті прорвало греблю – тоді разом із Рунгхольтом зникли ще 14 поселень, тисячі людей загинули. До повені місто можна було назвати середньовічним мегаполісом: у ньому було до 500 будинків, у яких мешкало близько трьох тисяч людей.

“Жителі Рунгхольта жили переважно за рахунок торгівлі сіллю і бурштином. Вони підтримували зв’язки з іншими містами, аж до Іспанії, де в той час правили маври. Рунгхольт був барвистим і процвітаючим поселенням з гаванню. Там жили рибалки, фермери, торговці, ковалі та навіть священнослужителі, бо там була церква”, – пояснює історикиня Таня Херман.

Вона підкреслює, що в записах данського короля Вальдемара II зафіксовано, що жителі Рунгхольта були одними з найбільших платників податків у регіоні – у сукупності вони віддавали близько 20% усього срібла, яке король збирав зі своїх підданих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Єгипті виявлено тунель, що може вести до гробниці Клеопатри

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА