Поділитись новиною

До курсу історії для вишів рф включили війну в Україні: трактування уже назвали пропагандою

До курсу історії для вишів рф включили війну в Україні: трактування уже назвали пропагандою

КИЇВ. 3 лютого. УНН. До курсу історії у вишах росії включили вторгнення в Україну, пишуть російські ЗМІ, інформує УНН.

Деталі

Курс історії для вишів на неісторичних спеціальностях у росії з 1 вересня включатиме період від Древньої Русі до сучасної росії та закінчується вторгненням рф в Україну у лютому 2022 року. Про затвердження 2 лютого нової концепції міносвіти рф розповіла російська газета “Коммерсант”.

Концепцію, як вказано, підготовлено колективом авторів російського історичного товариства під керівництвом директора інституту російської історії ран юрія петрова. У події навколо сучасної росії включать розширення НАТО на схід, розвал угод про скорочення озброєнь та “відмову США, НАТО та Євросоюзу від обговорення загроз національній безпеці росії”.

Документ описує події у ключі загальної риторики кремля, відзначає “Радио Свобода”. У нього, як повідомляється, включено визнання “незалежності” псевдоутворень на Донбасі, оголошення “спеціальної військової операції”, як у рф називають війну проти України, санкційний тиск країн Заходу і “спроби ізоляції росії від світу”.

Автори концепції рекомендують викладачам “уникати негативного ухилу та очорнювання” при розповідях про проблеми та протиріччя історії рф. 

Один із опитаних газетою експертів прямо називав трактування сучасних подій у документі пропагандою, вказує “Радио Свобода”. Інший зазначає, що концепція розглядає низку сучасних подій, ще не осмислених історичною наукою у росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Вчинки потрібно виправдовувати, адже хочеться бути на боці добра”: нейродослідниця розповіла про основні принципи російської пропаганди

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА