Поділитись новиною

“Чітка позиція”: прем’єр Угорщини Орбан виступив проти переговорів ЄС з Україною про членство

"Чітка позиція": прем'єр Угорщини Орбан виступив проти переговорів ЄС з Україною про членство

Віктор Орбан

КИЇВ. 10 листопада. УНН. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан державному радіо в п’ятницю заявив, що ЄС не повинен починати переговори про членство з Україною, підкресливши, що це “чітка позиція” Угорщини з цього питання, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

У середині грудня лідери країн ЄС повинні ухвалити рішення про те, чи приймати рекомендацію Єврокомісії запросити України розпочати переговори про членство, щойно вона виконає остаточні умови.

Будь-яке таке рішення вимагає одностайності 27 членів блоку, головною потенційною перешкодою є Угорщина, вказує видання.

Як зазначає видання, націоналіст Орбан, який перебуває при владі з 2010 року, заявив, що суперечка між Брюсселем щодо мільярдів євро коштів ЄС, призупинених для Угорщини через питання верховенства права, не може бути жодним чином пов’язана з підтримкою Угорщини переговорів про вступ України до ЄС.

Цитата

“Переговори про членство не повинні починатися, це чітка позиція Угорщини”, – сказав Орбан, додавши, що Брюссель “винен Угорщині гроші”.

“Я хотів би чітко зазначити, що відмова Угорщини від початку переговорів з Україною про членство в ЄС не є предметом бізнес-угоди… Це не може бути пов’язане з питанням коштів, які Угорщина має право отримати”, – заявив Орбан.

Доповнення

Цього року Орбан зіткнувся з економічною стагнацією та зростанням дефіциту бюджету, на тлі того, як країна вибирається з найвищих у Європі темпів інфляції, які досягли максимуму понад 25% у першому кварталі. Інвестори дуже уважно стежили за переговорами Будапешта з Брюсселем щодо фінансування ЄС.

В Орбана було багато запеклих суперечок з ЄС та його виконавчим органом, Європейською комісією, через посилення Будапештом державного контролю над неурядовими організаціями, науковцями, засобами масової інформації та судами, а також через закон, який, як вважають, порушує права ЛГБТ.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА