Поділитись новиною

Британія офіційно приєдналася до угоди про транстихоокеанське партнерство

Британія офіційно приєдналася до угоди про транстихоокеанське партнерство

КИЇВ. 16 липня. УНН. Велика Британія офіційно приєдналася до Всеосяжної та прогресивної угоди про транстихоокеанське партнерство (CPTPP). Це перша країна, яку прийняли з моменту існування партнерства у 2018 році, що відкриває шлях іншим державам, які прагнуть доєднатися до угоди. Про це пише УНН, посилаючись на Reuters. 

Цитата

“Це сучасна та амбітна угода, і наше членство в цьому захоплюючому, блискучому та перспективному блоці є доказом того, що двері Великої Британії відкриті для бізнесу”, – зазначив міністр торгівлі та бізнесу Британії Кемі Баденок. додавши, що радий, що його країна стала першим новим членом CPTPP.

Деталі

Підписання відбулося під час засідання комісії CPTPP, яке проходить у Новій Зеландії. Пізніше у неділю міністри з країн-членів зустрінуться, щоб обговорити низку тем, включаючи те, як розглядати інші заявки та переглянуть положення угоди.

Британський уряд ще має ратифікувати угоду. Зазначається, що Сполучене Королівство стане 12-м членом угоди, яка скасовує торгові бар’єри, оскільки держава прагне поглибити зв’язки в Тихому океані після свого виходу з Європейського Союзу у 2020 році.

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Кріс Хіпкінс сказав, що шлях до залучення Британії до угоди був “довгим” і “часом складним”, але наявність великих економік у партнерстві приведе до зміцнення системи торгівлі в Тихоокеанському регіоні, засновану на правилах.

Деталі

CPTPP – це знаковий торговельний пакт, укладений у 2018 році між 11 країнами, а саме: Австралією, Брунеєм, Канадою, Чилі, Японією, Малайзією, Мексикою, Новою Зеландією, Перу, Сінгапуром і В’єтнамом. Україна, Китай, Тайвань, Коста-Ріка, Уругвай і Еквадор також подали заявку на приєднання до CPTPP.

Нагадаємо

7 липня 2023 року Україна офіційно подала заявку на приєднання до Транстихоокеанського партнерства.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА