Поділитись новиною

Біля станції “Академік Вернадський” пінгвіни знесли перші яйця

Біля станції "Академік Вернадський" пінгвіни знесли перші яйця

КИЇВ. 9 листопада. УНН. Субантарктичні пінгвіни біля станції «Академік Вернадський» знесли перші яйця. Водночас успішність гніздування цього сезону наразі складно прогнозувати. Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр, передає УНН.

Деталі

Зазначається, що біологи нарахували в різних місцях на острові, де розташована станція, 11 яєць, але це тільки початок. Адже зараз тут вже 5,5 тис. пінгвінів та декілька сотень гнізд. Пара здебільшого має 2 яйця, рідше 3. За розміром вони нагадують гусячі.

Цитата

«Колонія субантарктичних пінгвінів на нашому острові Галіндез наразі входить у трійку найбільших у цьому районі (Аргентинських островів-півострова Київ). За останні 5 років її чисельність зросла в понад 2 рази», – зазначив біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко.

Він зауважив, що цього року острів став першим, де наприкінці вересня субантарктичні пінгвіни почали будувати гнізда та займати торішні, що відтанули від снігу.

Водночас він додав, що поки складно прогнозувати успішність гніздування цього сезону, адже на цей процес впливає багато факторів. Зокрема:

доступ дорослих пінгвінів до моря та можливість вчасно живитися крилем;

кількість снігу, який може ускладнити пінгвінам висиджування яєць;

хижаки, які полюють за яйцями пінгвінів, – насамперед поморники. Вони теж повертаються у цей район антарктичною весною. Перших таких птахів біологи вже зареєстрували за 20 км від станції.

В Українській антарктичній експедиції прогнозують, що перші пінгвінята з’являться біля станції вже на початку грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля станції “Академік Вернадський” народилось вже 5 малят тюленів: полярники показали милі фото

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА