Поділитись новиною

Американські інструктори вражені швидкістю опанування українськими бійцями системи Patriot – CNN

Американські інструктори вражені швидкістю опанування українськими бійцями системи Patriot - CNN

КИЇВ. 22 березня. УНН. Американські інструктори вражені тим, як швидко українські бійці навчилися основ управління системою Patriot, і надали їм додаткову, інтенсивну підготовку, яка рідко доступна їхнім колегам зі Сполучених Штатів. Навчання 65 військових з України проходять протягом 10 тижнів під керівництвом інструкторів армії США на базі у місті Форт-Сіллі, пише УНН з посиланням на CNN.

Цитата

“Наша оцінка полягає в тому, що українські солдати є вражаючими та швидко навчаються завдяки їхнім широким знанням у сфері протиповітряної оборони та досвіду в зоні бойових дій. Їм було легше, хоча інколи не просто зрозуміти темп і технічне обслуговування. Вони кращі з кращих у тому, що вони роблять для протиповітряної оборони України”, – зауважив виконуючий обов’язки командувача Форт-Сіллом і Центром передового досвіду, генерал Шейн Морган.

Деталі

Журналісти, які відвідали центр підготовки повідомили, що відео- та фотозйомка навчання була заборонена у цілях безпеки українських бійців.

Повідомляється, що тепер ЗРК Patriot розгорнута в Україні найближчими тижнями, що набагато раніше, ніж очікувалося. Американські офіційні особи заявили, що танки Abrams також будуть розгорнуті швидше, ніж очікувалося, хоча за словами українських посадовців, потрібна набагато більш досконала зброя у більшій кількості, щоб суттєво відбити наступ росії.

США та їхні союзники знають, що двох комплексів Patriot, які надходять в Україну буде недостатньо, щоб захистити українські міста від комплексних російських ракетних атак, пише CNN. За словами одного високопоставленого чиновника оборони США, Patriot “не зможе захистити все місто”, наприклад Київ, але “це буде краще, ніж ті системи ППО, якими зараз користуються українці”.

Українські військові від 19 до 67 років тренувалися з 7 ранку до 6 вечора, шість днів на тиждень протягом 10 тижнів, повідомили чиновники. Багато з них були кваліфікованими інженерами до війни, а деякі з них мають численні ступені. Всі вони були відібрані українськими воєначальниками для навчання в США.

“Я вважаю, що саме завдяки їхньому бойовому досвіду вдома вони змогли легко зрозуміти певні речі – це найкраще, що я бачив досі, і я тренував багато країн. Ці хлопці їх “взувають”, – сказав CNN один американський тренер. 

Підкреслюючи, наскільки українці вже були досвідченими, коли прибули до Форт-Сілл, високопоставлений чиновник оборони США розповів, що командир українського батальйону вже здійснив кілька перехоплень російських ракет протягом війни. Командир батальйону США, навпаки, ніколи не здійснював перехоплення ракети в реальних умовах, додав він.

“Для мене було справжньою честю зустрітися з цими воїнами. Їхні історії були жахливими і дивовижними водночас. І я думаю, що ми навчилися від них стільки ж, скільки навчили їх”, – заявив високопоставлений чиновник Форт-Сілл.

Він пояснив, що американські інструктори працювали над тим, щоб включити в навчання реалістичні загрози та умови, з якими військові зіткнуться, коли повернуться в Україну, але вони часто самі брали на себе навчання, пристосовуючи його до найбільш реалістичних типів загроз, з якими можуть зіткнутися.

“Зазвичай ми цього не робимо. Але виходячи з того, що збираються робити ці українські військові, було дуже важливо, щоб ми змогли вести цей діалог і включити деякі з цих реалістичних загроз”, – сказав тренер. 

Нагадаємо

Інструктори з Канади, а також польські та норвезькі військові, навчають українських військовослужбовців бронетанковому мистецтву використання танків Leopard. Навчання відбувається у Польщі.

Приєднуйтесь до наших каналів

Залишити відповідь

Рекомендуємо почитати

МОВА